top of page

About EDİDER

The Energy Digitalization Association (EDİDER) was launched on 9 January 2020 as Turkey's advanced technology organization in energy, bringing together all stakeholders, establishing common platforms, and supporting decision-makers in strategy development for Türkiye to be a pioneer and competitive in the rapidly developing digital technologies in the field of energy. 

 

With the contributions of its prominent members operating in the fields of energy, technology, and communication in Türkiye, EDİDER has contributed to the development of this field by raising awareness of the importance of digitalization in energy transformation by producing various organizations, workshops, and content in the last three years.

Our Mission

To be a catalyst and inspiration among stakeholders to ensure the widespread use of digital technologies in the energy sector.

Our Vision

To be a pioneering platform that accelerates digital transformation in energy for a sustainable and people-oriented future.

Çalışma Grupları

Working Groups

EDİDER İcra Kurulu bünyesinde yer alan 5 farklı çalışma grubu ile enerjide dijitalleşme alanında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Şantiye

Afet ve Kriz Yönetimi
Çalışma Grubu

Enerjide dijitalleşme uygulamalarının afet ve kriz yönetimi süreçlerinde yaygınlaşmasını için çalışmalar yapar. 

social-media-and-content-sharing-2021-08-26-22-39-50-utc.jpg

Fikir Liderliği ve Görünürlük
Çalışma Grubu

Enerjide dijitalleşme uygulamalarının kamuoyuna tanıtılmasını amaçlar. EDİDER'in en büyük etkinliği olan Dijital Enerji Forumu'nu organize eder. 

Dengesiz Adalet Terazisi

Kamu İlişkileri ve Regülasyon 
Çalışma Grubu

Enerjide dijitalleşme uygulamalarının mevzuatlarda yer alması için faaliyetler yürütür ve kamu kurumları ile özel sektör arasındaki iş birliğini güçlendirmek amaçlı faaliyetler yürütür.

Start Up

Strateji Planlama ve Programlar Çalışma Grubu

EDİDER'in ve enerjide dijitalleşme çalışmalarının uzun vadeli hedeflerini belirler ve uluslararası stratejik iş birliklerinin geliştirilmesini sağlar. 

Ofiste Gece Vardiyası

Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu

Enerjide dijitalleşme alanında gereken AR-GE teknolojileri ile ilgili çalışmalar yaparak Türkiye'de en güncel uygulamaların hayata geçirilebilmesi için katkı sağlar.

Elektrik Piyasası Bakış Açısıyla Toplayıcılık.png

Energy Storage Systems Summit was held!

Yeşil Enerji Zirvesi

Yeşil Enerji Zirvesi

İstanbul, 21 Kasım'da, ATP GreenX ve EDİDER iş birliği ve ETD'nin katkılarıyla düzenlenen prestijli ‘Yeşil Enerji Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Bu önemli etkinlik, yerel ve global yeşil enerji pazarının geleceği, Türkiye'deki ve dünyadaki enerji görünümü, ve bu alandaki gelişmelerin ülkemiz için taşıdığı fırsatları ve zorlukları ele alacak.

Yeşil Enerji Zirvesi.png
noktalar

Açık İnovasyon Çalıştayı

Açık İnovasyon Çalıştayı, girişimciler, kurumsal liderler, ve inovasyon tutkunlarını bir araya getiren heyecan verici bir etkinliktir. Bu etkinlik, iş dünyasının en yeni ve sıradışı inovasyon uygulamalarını ve iş birliği fırsatlarını keşfetmek için bir platform sunmaktadır.

Stratejik Ortaklar

Edider Beyaz.png
GDZ.png
noktalar

Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi

Huawei ve Partner EGS sponsorluğunda, Harvard Business Review Türkiye ve EDİDER'in stratejik iş ortaklığıyla Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi 8 Haziran 2023'te Sakıp Sabancı Müzesi The Seed'te düzenlendi. Enerji Depolama Sistemlerine dair dünyadaki en iyi uygulama örnekleri, en yeni iş modelleri ve Türkiye'nin enerji sektöründe önümüzdeki dönemde atılacak adımların ele alındığı zirvede, sektörün öncü isimleri ve altı paydaş derneğin katkılarıyla iki panele yer verildi.

WhatsApp Image 2023-06-08 at 14.16_edited.png
iii.png

Dijital Enerji Forumu

Dijital Enerji Forumu (DEF) akademi, kamu ve özel sektörden enerjinin dijitalleşmesi alanında çalışma yapan paydaşları bir araya getirerek bu sürecin daha hızlı ve kaliteli şekilde ilerlemesini sağlamak amacı ile her yıl düzenlenmektedir.

Digital marketing.jpg

Demoday

Demoday, enerji sektörü özelinde teknolojik ve yenilik odaklı, ticari değeri doğrulanmış ürün ve hizmetlere yönelik iş fikri başvuruları kabul edilmektedir.

 •  Ar-Ge sürecini tamamlamış ancak henüz pazara giriş aşamasında olan girişimler

 •  Ar-Ge Gürecini tamamlamış, satış gerçekleştirmiş ve büyüme aşamasındaki (Scale-up) girişimler
   

Katılımcılara Sağlanan İmkanlar

 • Yatırımcı ile buluşma fırsatı, yatırımcı sunumu eğitimi/danışmanlığı

 • Enerji sektörünün önemli aktörlerinin bulunduğu bir networke ulaşma imkânı

 • Ücretsiz ofis ödülü, uluslararası tanınırlık ödülü, reklam/pazarlama bütçesi ödülü, yüksek öğrenim bursu ödülü gibi birbirinden değerli ödüller

hhh2.png

Hackhaton

EDİDER olarak ilkini düzenlediğimiz Hackathon’da Enerji Kooperatiflerini, şebekenin dijital ikizi üzerinde simüle ederek katılımcılara tasarım problemlerini inceleme ve tartışma fırsatı verilecektir. Bu etkinlikte üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin;

 

 • mevcut elektrik altyapısını anlamaları,

 • dağıtık enerji kaynaklarının kullanımını deneyimlemeleri,

 • elektrik ticareti ve dengeleme kavramlarını özümsemeleri

 • ve son zamanlarda çok popüler olan P2P (uçtan uca) elektrik ticaretini simülasyon ortamında sağlamayı öğrenmeleri hedeflenmiştir.
   

Katılımcılar sanal bir ortamda onlara verilen sanal bütçe ile hem yüksek öz tüketimi karşılayabilecek hem de bunu optimum yatırımla yapabilecekleri enerji kooperatiflerini kurdular.

Üye Ol .png

By joining EDİDER, you can participate in our digitalization efforts
in energy!

bottom of page